Перед стартомОдна з основних помилок у спорті – відсутність мети. Просто так займатися спортом, звичайно, корисно. Але займатися цілеспрямовано – корисно подвійно. Перед початком будь-яких тренувань Вам потрібно визначитися з цілями, яких Ви хочете досягти, часом, який Ви відведете для занять, видами фізичної активності. Чоловіки зазвичай вважають за краще починати з силових вправ, жінки - з аеробіки, бігу, пілатесу, танців, фітнесу або йоги.
Не завадить загальний огляд у лікаря, якщо Ви до цього часу не приділяли своєму здоров"ю належної уваги. Знання особливостей власного організму дозволить вибрати вправи, які точно не зашкодять. Крім того, комплексні медичні показники (артеріальний тиск, рівень холестерину тощо) можна відстежувати в процесі тренувань. Бажано раз на 6-12 тижнів.
Якщо ж Ви не настільки скрупульозні, довіртеся професійному тренеру. Він буде стежити за тим, як Ви виконуєте кожну вправу, яких зусиль Вам це коштує, і не дозволить Вам перенапрягтися або травмуватися. Інструктори з YourFitnessClub будуть раді попрацювати з Вами на особистих тренуваннях і допоможуть вибрати вправи для оптимального навантаження на потрібні групи м"язів.
Створіть собі сприятливі умови для занять спортом. Крім оптимістичного настрою і поставленої мети, знадобиться час, терпіння, реквізит, спеціальне вбрання взуття. І щоб зібрати все це докупи, потрібно лише діяти. Швидше за все, у Вас вже є і що вдягнути, і де влаштувати собі спортивний куточок. Дія — то навіщо треба сконцентруватися. Тільки наміру мало.
6 основних помилок у спорті
1.Не намагайтеся вписати тренування у «вікно» у Вашому графіку.
Зрозуміло, час завжди в обріз. Цілком можливо, що Вам доведеться пожертвувати деякими звичними ритуалами: чаювання, перегляд улюбленого телесеріалу або похід до кав"ярні, де подають Ваші тістечка. Найкращий час для спорту – ранок та вечір. Спробуйте, що Вам більше підходить, і застовпіть у своєму розкладі фіксований годинник, на який робити замах без вагомої причини Ви не будете.
2. Перші старання приносять лише біль та втому.
Швидше за все, Ви щось робите не так. Перегляньте свої дії з самих основ. Можливо, причина дискомфорту в тому, що Ви неправильно виконуєте ту чи іншу вправу. Можливо, Ви проігнорували рекомендації тренера з розминки перед зайняттям або неправильно дихайте. Пам"ятайте, бажано не їсти за 2 години перед тренуванням та протягом години після. Якщо ж голод після занять не дає спокою, випийте води. І тільки через 20 хвилин, якщо почуття голоду не минуло, влаштуйте собі легкий перекус.
3.Не намагайтеся виконати тижневий план за один день.
Початківцям не слід відразу піддаватися великим навантаженням, навіть якщо перші тренування даються легко. Починайте з малого і не чекайте на негайні результати. Планомірне збільшення навантаження дозволить уникнути можливих травм.
На початку Ви можете відчути підвищення стомлюваності, але дуже скоро і крепатура пройде, і Ви відчуєте, що тепер за день стали встигати набагато більше. Але нехай нове почуття бадьорості не вводить Вас в оману. Відпочинок потрібен всім, у тому числі, Вашим м"язам та зв"язкам, які тепер працюють набагато більше. Займайтеся регулярно, але обов"язково давайте своєму тілу вихідні. Швидкозняти напругу після тренування допоможе душ, масаж чи медитація.
4.Я займаюся спортом, можу собі дозволити їсти скільки завгодно.
Тренування будуть в половину менш ефективними, якщо Ви неправильно харчуватиметеся. Нехай це буде смачна і поживна їжа: свіжі фрукти та овочі, крупи, нежирне м"ясо, морепродукти. Складіть долоні човником, приблизно таким є об"єм їжі, який може за раз переробити Ваш шлунок. Ідеальний варіант -дрібне харчування: є часто і помалу. Але з обставин можна робити винятки. Лише два золоті правила є незмінними: не переїдати і не зловживати. Також в день потрібно випивати близько двох літрів води, без обліку соків, чаю, кави, молока, коктейлів, смузі та будь-яких інших рідин.
5.Вже третій тиждень пішов, а результатів немає.
По-перше, Ви не можете помітити різниці, вивчаючи себе у дзеркалі щодня. По-друге, спочатку рано робити висновки. По-третє, хоч зміни поки і не видно, процес уже запущений, організм готовий до перебудови. Вимірювальні прилади допоможуть побачити те, що приховано від неозброєного ока. Вимірюйте вагу, об"ємталії та стегон. Слідкуйте за пульсом під час занять. Так Ви завжди зможете відкоригувати програму вправ і не пропустити навіть найменших змін у своєму тілі.
6.Я можу качати нескінченно довго, а заповітних кубиків все немає.
У спорті найбільшого ефекту вдається досягти при комплексному підході. Якщо Ви практикуєте йогу, незайвим буде й зайнятися бігом. Якщо біг вже став однією з Ваших звичок, спробуйте також силові вправи. Зазвичай для роботи над будь-якою з проблемних зон знадобиться задіяти відразу всі групи м"язів, які до неї належать. Тому лише одна вправа для преса не принесе такого ефекту, як 10 різнопланових вправ у поєднанні з правильним харчуванням. Ви не тільки позбудетеся зайвих кілограмів і збільшите м"язову масу, але й очистіть свій організм від токсинів та інших шкідливих накопичень.
Спорт може змінити як тіло, а й життя. Для цього потрібно просто розпочати. Що Ви плануєте зробити зараз? Подивитися телевізор та випити кави? Замість цього надягніть спортивний костюм, постільте килимок і зробіть зарядку. Прямо зараз ніс понеділка. Перетворивши заняття спортом і правильне харчування в постійну звичку, Ви відчуєте всі принади здорового способу життя, і вже ніколи не захочете повертатися до лінивого та малорухливого дозвілля. Ви відчуєте себе повністю оновленою, красивою, бажаною та легкою, як пір"їнка. І ніщо не зупинить Вас на шляху до цієї мети. Ви вже знаєте, які бувають помилки у спорті і не допустіть їх.